1. алкогольні
Види винних карт
Серед винних карт можна виділити чотири найбільш поширені види: традиційна, прогресивна, регіональна і сортова. Яку карту слід вибрати в конкретному закладі, залежить від багатьох чинників, вже зазначених вище: типу ресторану, різновиди страв, пропонованих кухнею, контингенту відвідувачів, зайнятого в обслуговування клієнтів персоналу. У будь-якому випадку, кожен вид винної карти буде мати свої переваги і свої недоліки.
Традиційна карта вимагає від упорядника угруповання вин за стадіями трапези. Зазвичай її структура виглядає так: аперитиви, ігристі вина, білі вина, рожеві вина, червоні вина, десертні вина (можуть бути як білі, так і червоні), дижестиви (кріплені вина та спиртні напої великої фортеці).
Слід враховувати, що це не скасовує розподілу в кожній групі напоїв по країнам і регіонам, а також виробникам і цінами (як правило, від менших до великого). Вид традиційних винних карт підійде ресторанам з дорогою кухнею, тобто з ресторанами високої цінової категорії. Найчастіше відвідувачі таких закладів добре розбираються в сортах вин, і такий вид винної карти буде для них найбільш зручним.
Але у традиційній винної карти існують і свої недоліки. Така карта представляється середньому відвідувачу складною, так як вина, абсолютно різні за ціною і характером, вказані разом, а, приміром, міцні спиртні напої можна зустріти як серед аперитивів, так і серед діжестивів. Клієнти, не надто обізнані в питаннях виноробства, можуть відчувати труднощі у зверненні з таким винною картою. З цього випливає невеликий висновок, що закладу, зупиненого на виборі подібної карти, необхідний штат сомельє.
Регіональна винна карта ділить представлені в ній вина по країнам і регіонам, що і випливає з її назви. Вже всередині цих груп напої поділені за стадіями трапези – така угруповання вносить відому частку ясності в дану карту. Регіональна винна карта найбільш підходить для закладів, де присутній кілька видів страв, представлених кухнями різних країн. Прогресивна винна карта ділить зазначені в ній спиртні напої за принципом їх інтенсивності і повноти, аромату і смаку.
У прогресивної винній карті класифікація йде по наростаючій. Перелік починається від легких фруктових, приємних на смак, і м’яких вин до більш сильним солодким, сухим, повнотілою, багатим і комплексним винам. Розподіл вин в групах відбувається без урахування їх походження, виробника і ціни.
У класичній прогресивної карті можуть бути наступні розділи: сухі червоні вина сильної інтенсивності; сухі червоні вина середньої інтенсивності; сухі червоні вина легкої інтенсивності; десертні білі вина; напівсухі/напівсолодкі білі і рожеві вина; сухі білі вина сильної інтенсивності; сухі білі вина середньої інтенсивності; сухі білі і рожеві вина легкої інтенсивності; солодкі ігристі вина; напівсолодкі ігристі і шампанські вина; сухі ігристі і шампанські вина.
Одна з особливостей оформлення прогресивної винної карти є те, що кожен розділ вин забезпечується невеликим уточнюючим описом. З допомогою нього відвідувач може сам орієнтуватися у виборі напоїв, навіть не володіючи спеціальними знаннями і не вдаючись до допомоги професійних сомельє. Подібним описом можна супроводити і кожен зразок вина. Наприклад, білі вина легкої інтенсивності можна охарактеризувати як «малоалкогольные», «живі», «квіткові», «легко п’ються». У той же час сухі червоні вина сильної інтенсивності можна позначити як «танинные», «багаті», «могутні», «концентровані».
У прогресивної винної карти можуть бути свої різновиди.
Сортова прогресивна винна карта ділить вина на групи за відповідними сортами винограду. Найбільш ймовірно, що це будуть такі сорти, як Шардоне, Каберне, Совіньон, Бордо і т. п. В регіональній прогресивної винній карті напої діляться спочатку по регіонах, а там вже розташовуються як у звичайній прогресивної карті. Відмінною особливістю прогресивних карт є розташування вин: спочатку вказуються регіони з більш легкими винами, а потім регіони з більш сильними.
Прогресивна винна карта значно полегшує долю відвідувачів закладу у виборі напоїв і зменшує можливість помилитися в ньому. Вона є відмінним рішенням для ресторанів із середньою ціновою категорією, мають хороший вибір вин і спиртних напоїв і при цьому не мають в штаті сомельє. Іноді складності виникають з позначенням ассамбляжных і купажних вин. Їх доводиться позначати як вироблені на основі того чи іншого сорту, що, звісно, неправильно.
Опис вина у винній карті
Якщо основна структура винної карти визначена, також як і мова преподносимой інформації, то є сенс розібратися з обов’язковими пунктами, що описують вино.
Насамперед вказується назва вина. Це потрібно робити в обов’язковому порядку без помилок. Якщо написання викликає сумніви, краще звернутися до фахівця.
Далі вказується рік збору врожаю. Це особливо важливо, так як саме це вирішує, по-перше, ціну напою, по-друге, в рази підвищує вартість напою в очах клієнта, по-третє, у переліку алкогольних напоїв може бути кілька вин однаковою маркування, і різниця між ними буде як раз таки в ціні.
Завдання: Скласти регіональну карту вин.
21.04.2020
Латте Арт або як малювати на каві
Можна постаратися і зробити це диво для себе коханої, а можна - постаратися ще більше і порадувати близьку людину. Чарівні візерунки з вершків, какао і сиропів перетворюються в чудові малюнки.
Існує кілька елементарних способів малювання на каві:
Спосіб 1. Малюнок за допомогою трафарету. З паперу, картону, листа тонкого пластику або фольги можна зробити трафарет з потрібним вам зображенням. Можна вирізати не тільки малюнок, але і букви. Готовий напій прикрасьте пишною шапочкою із збитих вершків. На цій білій основі дуже мило буде виглядати малюнок з розсипаного крізь трафарет какао-порошку. Замість простого какао можна використовувати суміш какао, кориці і дуже дрібно перемелених горішків
Завдання:
.Зробити малюнок на каві різними способами та надіслати відео або фотозвіт на Вайбер
http://staremisto.kiev.ua/menyu/koktejlnaya-karta
- Спеціальною спиртівкою.
- Паром з кавоварки (якщо дозволяє розмір кавоварки, то можна тримати спеціальний посуд безпосередньо на ній).
- Наповнивши келих гарячою водою на деякий час (Айріш кава, Шот).
Завдання :Скласти технологічні картки скляного посуду за призначенням ( наприклад:"Скляний посуд для коктейлів аперитивів" та ін.)
Звіт виконаної роботи надсилаємо на Вайбер
Напій
|
У чистому
вигляді
|
Посуд
подачі
|
Кращі
поєднання
|
Горілка,граппа
|
Сильно охолоджена(+10...+12
°С)
|
Чарка,стопка
|
З тоніком, з соками, з
вермутом
|
Віскі
|
Кімнатної температури або
з льодом
|
Тумблер
|
3 водою, з содовою,
зкока-колою
|
Коньяк
|
Кімнатної температури на
діжестів; з льодом на аперитив (для VSі VSOP)
|
Бокал для коньяку; стакан
тумблер
|
3 содовою, з водою, з
тоніком
|
Арманьяк
|
Кімнатної температури на
діжестів
|
Стакан тумблер, келих для
коньяку
|
З содовою, з водою, з
тоніком, з шампанським, з кавою
|
Бренді
|
З льодом
на аперитив; кімнатної температури
на діжестів
|
Стакан тумблер, келих для коньяку
|
З тоніком, зводою, запельсиновим соком
|
Кальвадос
|
Кімнатної температури
на діжестів; у середині вечері; з льодом на аперитив
|
Бокал для коньяку,
стопка, стакан, тумблер
|
З содовою, з апельсиновим соком, з кавою
|
Текіла і москаль
|
Охолоджені зсіллю і скибочкою лимону
або лайму
|
Стопка
|
З тоніком,
лимонним соком, апельсиновим
соком
|
Ром
|
Витриманий ром
кімнатної температури на діжестів
|
Бокал для коньяку
|
З колою, з соками
|
Презентація "Бар та барне обладнання"
https://ppt-online.org/50128
Келихи для напоїв
Олд-фешн/віскі склянка
Почнемо зі старомодних
склянок типу “олд-фешн”, або старомодних склянок, як їх ще називають. Від
іншого схожого типу — тумблерів — вони відрізняються тим, що вони більш
приземкуваті і мають компактніший розмір. Зазвичай у такому посуді сервірують
напої без використання будь-яких додаткових інгредієнтів — наприклад, віскі або
джин без льоду або лимону. Часто бармени наливають у такі склянки
напої-аперитиви. Її об'єм — від 100 до 320 мл.
Коллінз
Існує також особливий вид склянок, які мають назву коллінз — це висока та дещо витягнута на кінцях склянка, у яку наливають усі види лонгдрінків (коктейлі великого об'єму), у яких використовуються різноманітні види додаткових напоїв, для надання нового аромату та відтінку смаку. 150-300 мл.Сніфтер/коньячний келих/бренді глас/баллон
Келих для бренді і коньяку (келих-сніфтер) має свою особливість — у нього також наливають тематичні коктейлі з бренді. Такий келих більше схожий на коньячну рюмку, тільки значно більший за розміром. Чудово підходить для подачі напоїв з використанням льоду, а також будь-яких коктейлів з коньяком або бренді. Об'єм келиха — 250-875 мл.Флюте
Для різних видів шампанського існують свої особливі келихи — залежно від сорту та виду, келихи відрізняються не тільки за розміром, а й за щільністю скла та ободків на кінцях келиху. Частіше всього використовуються флюте — тонкий і високий келих з тонкою ніжкою. Не менш часто бармени при подачі коктейлів з використанням ігристого вина, використовують келих, що називається туліп — він за формою нагадує тюльпан і має більший об'єм. Такі келихи мають об'єм від 160 до 300 мл.Келих для вина
Для різних вин потрібний свій особливий келих. Для червоного вина підходить широкий келих середньої висоти, досить приземкуватий, об'ємом 200-300 мл. Для білого вина, навпаки, келих більш витягнутий, хоча має і менший об'єм — до 260 мл. Також є спеціальний келих для хересу — дуже компактний келих, у якому також може подаватись і кріплене вино. А взагалі винні келихи можуть мати об'єм від 150 до 850 мл.Келих для арманьяку
Келих для арманьяку виглядає набагато меншим від свого коньячного побратиму. Довга, тонка ніжка та згладжений кінець келиху створюють необхідні смакові відтінки, коли арманьяк потрапляє у ротову порожнину. Зазвичай його об'єм не перевищує 250 мл.Шот/стопка
У барному сленгові “шотом” називається маленька стопка, об'ємом 40-60 мл, у яку наливають горілку та різноманітні коктейльні шоти. Окрім горілчаної стопки існує ще лікерна рюмка, яка використовується для подачі лікерів у чистому вигляді, без будь-яких домішок.Склянка для мартіні/коктейльна рюмка
Це витягнутий по бокам келих на довгій ножці. Використовується як для подачі мартіні, так і різних коктейлів на його основі. Дуже важливий фактор — будь-який коктейль, який наливається у такий келих, повинен бути без льоду, інакше смак не буде відчуватись належним чином. Об'єм у келиха змінюється від 90 до 280 мл.Келих Маргарита
Келих для коктейлю “Маргарита” — схожий на келих для мартіні, однак має заглиблення посередині і більш “квадратні” кути. Підходить не тільки для подачі Маргарити, а й інших заморожених коктейлів. Має об'єм 200-250 мл.Харрікейн
Серед найбільш екзотичних келихів яскраво виділяється харрікейн — від англійського слова “hurricane”, що значить “шторм, смерч”. Келих досить високий та відрізняється високою щільністю скла, об'єм — від 400 до 480 мл. Частіше всього до нього звертаються при подачі тропічних алкогольних та безалкогольних коктейлів.Хайбол
Ще один тип келиху, схожий на коллінз, але нижчий та ширший — усім відомий хайбол. Така склянка використовується для подачі різноманітних безалкогольних напоїв, соків, мінеральної та газованої води. Також, хайбол використовується для подачі “Мохіто” та схожих за рецептурою коктейлів. Втім хайбол не дуже підходить для коктейлів, що містять 3 і більше види алкоголю. Справа навіть не у самих напоях, а у щільності скла — через те, що вона є високою, навіть різний по щільністю алкоголь погано утримується і перемішується — а рецептура таких коктейлів в основному передбачає багатошаровість. Келих може містити 150-300 мл.Тумблер/рокс
Тумблер дуже схожий на традиційні склянки для віскі, з тією різницею, що його дно є тоншим, а стінки келиха витягнуті у різні боки. Виходить такий собі невеликий овал, який зразу відрізняє тумблер від будь-якої іншої схожої склянки. Рідко використовується для коктейлів, в основному для подачі соків, води та різних охолоджуючих напоїв. Об'єм — 150-300 мл.Лікерна рюмка/поні/кордіал
Маленька рюмка на високій ніжці, яку використовують для подачі чистих лікерів. Об'єм такого келиха — 25-60 мл мл.Пус кафе
Збільшений варіант келиха для лікерів. Використовується для приготування башатошарових коктейлів. Об'єм — 50-120 мл.Склянка для айріш кави
Такий келих використовуються для подачі грогів, глінтвейнів і гарячих кавових напоїв. Особливість такої склянки у тому, що вона виготовлена із термостійкого скла і має зручну ручку. Містить 240-280 мл.Шампанське блюдце
Такий келих підійде як для шампанського, так і для коктейлів, до складу яких входять вершки або збитий білок. 120-200 мл.Пивний келих
Традиційний келих для пива. Його краї спеціально трохи нахилені всередину, щоб утримувати піну. 220-1000 мл.Пивна кружка
Традиційна кружка для пива. Пивні коктейлі у ній не подають, тільки пиво без будь-яктх домішок. Її об'єм також становить від 220 до 1000 мл.Завдання для самостійної роботи учням:
Обов’язки бармена та вимоги до його роботи
Відповіді надсилаємо на Вайбер
Завдання: Зробити презентацію:"Оформлення барної вітрини " з характеристикою алкогольних напоїв
Виконане завдання надсилаємо на Google Classroom
Источник: https://mandry.club/cikavi-facty/top-15-najbilsh-prodavanix-klasichnix-koktejliv/
Источник: https://mandry.club/cikavi-facty/top-15-najbilsh-prodavanix-klasichnix-koktejliv/
Источник: https://mandry.club/cikavi-facty/top-15-najbilsh-prodavanix-klasichnix-koktejliv/
За відсутності барної стійки використовують стіл висотою 1,1 м та довжиною 2-4 м. З боку бенкетного залу його накривають скатертиною зі спуском до підлоги або задрапіровують. Поверхню столу накривають білою або кольоровою скатертиною, а бічну, з боку бенкетного залу - призібраною або плісированою кольоровою тканиною (краще однотонною). З боку бармена її не опускають, тому що під столом зберігається запас напоїв у пляшках.
На столі перед барменом розміщують термос з льодом, щипці, глечики із соками, крюшонницю з коктейлем, а справа на підсобному столику - пляшки з різними напоями та інструмент для їх відкривання.
За 20-30 хвилин до початку бенкету бар має бути повністю підготовлений, а за 10-20 хвилин бармен починає розлив напоїв.
Завдання для самостійної роботи учнів:
розрахувати ромір бенкетного столу на 30 гостей та кількість скатертин.
Відповіді присилаємо на Вайбер.
- - 55 келихів;
- - 16 пляшок шампанського;
- - столик для піраміди;
- - скатертину;
- - піднос ;
- - штопор;
- - прикраси для столу;
- - картон;
- - лід.
Обслуговування весільного меню
Розрахунок кількості їжі на людину - весільний банкет
Гості збираються на банкет, як
правило, поступово. Хтось приходить раніше, хтось пізніше. Тому хорошим тоном
вважається наявність на столі аперитиву (фуршетного столу):
близько 5-6 канапе на людину (це
приблизно 150-200 гр.);
- по 2 келихи вина або шампанського на людину.
- Найвдалішим є наступне співвідношення їжі на людину:
Холодні закуски - 350-400 гр. на людину. Закуски повинні бути різноманітними. Обов'язкова наявність м'ясного, сирного і овочевого асорті (плюс соління, риба, ікра).
Салати - 200-250 гр. на людину. Для того, щоб у гостей був вибір необхідно два різних салату. Наприклад, м'ясний (також курячий або шинки), рибний (або з морепродуктами) або нестандартний салат (грецький, яловичина з мовою і волоським горіхом і т.д.).
Гарячі страви - 250 гр. на людину (м'ясо і риба). Гаряче потрібно замовляти приблизно в співвідношенні 50/50 або з невеликою перевагою на користь м'яса. Гарнірів також має бути кілька - 150 гр. на людину.
Фрукти - приблизно 200 гр. на людину. Як показує практика, фрукти краще зазивати з невеликим запасом.
Торт - 150-200 гр. на людину. Після багатого весільного столу торт - вишукані ласощі.
Розрахунок спиртного на весілля
Ви можете скористатися 2-ма способами розрахунку алкоголю на весілля - універсальним, при якому кількість алкоголю для весілля вираховується, виходячи з середніх показників. Або індивідуальним, враховуючи смакові переваги кожного гостя.
Універсальний спосіб. Основні напої на весілля - вино, шампанське і горілка. Тобто по 300 мл. білого, 300 мл. червоного вина, 200 мл. шампанського і 300 мл. горілки на одну людину.
Індивідуальний спосіб. Тут теж є свої цифри: для гостей, які п'ють вино - 1,5 пляшки на людину; для гостей, які п'ють горілку, по 1 пляшці 0,5 л. на людину; для гостей, які п'ють шампанське, по 1,5 л. пляшки на гостя.
Розрахунок безалкогольних напоїв для весільного меню
Кожен гість на весіллі повинен бути забезпечений приблизно 2-ма літрами соку
(різноманітних смаків), плюс 0,5 л. води (без газу). Не забувайте про чай до
торту.
Для дітей: від 1 до 1,5 літра соку або
газованої води.
Асортимент
страв на весільне гуляння різноманітний. На стіл подають як гарячі, так і
холодні закуски. Крім того, за бажанням можна оформити відмінний десертний
стіл.
Обов'язково, на весілля готуються
страви з м'яса, риби, овочів, грибів, вирізки з сиру, ковбас різних сортів.
Весільне меню на 50 чоловік в домашніх умовах може включати такі страви:
1. Холодні закуски
Це те, що
завжди має бути багато. Закусками і закушують спиртні напої і просто ними
перекушують, тому тут економити не варто. Що слід приготувати обов'язково:
м'ясне асорті;
нарізка з свіжих овочів (перець,
помідори, огірки);
асорті з солоних овочів;
гриби мариновані;
сирна нарізка (2 види);
нарізка з різних сортів ковбаси (3
види);
заливний язик;
печінковий торт;
фаршировані овочі;
рибне асорті;
риба заливна;
холодець;
бутерброди або канапе.
2. Салати
Їх подають в
невеликих салатниці. Бажано, щоб було якомога більше різних видів, ніж один у
великому салатнику. Також деякі з них можна подавати в тарталетках - невеликих
кошиках з тіста. Традиційними салатами є:
«Олів'є»;
«Цезар»;
"Оселедець під шубою".
У нинішній час популярністю
користуються нові види салатів:
«Середземноморський» (морепродукти,
ананас);
«Алі-баба» (кубики відвареного філе з
курки, ананас, перець);
«Блондинка» (ковбаса сирокопчена,
помідор, сир, тертий смажену картоплю).
Необов'язково готувати все по
20-річним стандартам, можна приготувати будь-який салат, тим більше, якщо
весільний банкет намічається бути вдома. але найкращим варіантом будуть різноманітні салати, де
основним інгредієнтом є гриби, м'ясо, ковбаса, риба або овочі.
3. Гарячі страви
Меню на банкет
обов'язково включає основні страви гарячого приготування. Вони можуть бути з
м'яса і риби. Ці продукти можна відварювати, запікати, тушкувати, готувати на
грилі.
риба під соусом, під овочами;
смажена печінка;
голубці; (Подивитись - голубці рецепт)
птах фарширована (качка, індичка, гусак);
відбивні з ананасом;
жульєн з грибами або куркою;
баклажани або кабачки з часниковим
соусом;
котлети;
фаршировані овочі;
стегенця гриль;
фарширована риба;
млинчики з м'ясною або грибною начинкою;
гриби смажені;
шніцель або стейк;
спекотне або плов.
Гарніром послужать відварну картоплю,
рис, овочі. Крім того, хліб подається в асортименті.
4. Десерти
Природно, самим
основним десертом на святковому столі є весільний торт. Вага шматочка торта на
одну людину має становити приблизно 250 гр. Тому загальна вага торта на
весільне меню 50 осіб - близько дванадцяти з половиною кілограм. Головне ласощі
весільного застілля можна замовити в кондитерській, а при наявності таланту до
приготування таких виробів, можна спекти торт і в домашніх умовах.
Торт може бути багатоярусним. Важливе
його оформлення - силуети молодят з мастики, їстівні перли і бісер. Модно
прикрашати виріб ягодами, фруктами, живими квітами.
Коровай - безумовний атрибут на
весільному столі. На 50 чоловік його вага повинна становити не менше семи з
половиною кілограм.
Крім того, серед десертів на
весільному застіллі можуть бути:
морозиво;
шоколадні цукерки;
тарталетки зі згущеним молоком;
тістечко;
фруктова ваза (виноград, яблука,
персики, апельсини, банани, ківі, мандарини);
кекси;
суфле.
5. Напої
На будь-якому заході не тільки на
весільних бенкетах або фуршетах, потрібно обов'язково враховувати, що є люби
які вживають алкогольні напої, але є й ті, хто зовсім не п'є і про кожного з
них потрібно подумати. Розрахувати скільки вип'ють гості в принципі не можливо, так що в цьому
питанні краще взяти більше, ніж потім гості залишаться незадоволені.
Серед безалкогольних напоїв можна
виділити:
сік фруктовий;
газована вода (солодка і мінеральна);
компот з фруктів;
чай;
кава.
Безалкогольні напої на 50 запрошених
повинні становити не менше 100 літрів.
Асортимент алкогольних напоїв:
шампанське (1 пляшка на 3 особи);
горілка (1 пляшка на три людини);
вино (1 пляшка на двох);
коньяк.
Можуть бути різні винно-горілчані
вироби (алкогольні коктейлі, мартіні, джин). Але пиво не входить в меню
святкового застілля.
Для проведення торжества на таку
кількість гостей зазвичай орендують приміщення.
Що слідувати враховувати при
складанні меню на весільне гуляння
При складанні меню слід враховувати, які продукти вживають гості. Чи є серед
запрошених діти, люди похилого віку, вегетаріанці, люди, які страждають якимись
хворобами. Таке меню повинно також пояснюватися вибором страв комплексного
дієтичного та дитячого харчування. Необхідно, щоб з різноманітності їжі все
гості змогли вибрати собі страви корисні і смачні.
Щоб скласти меню, необхідно брати до уваги кількість гостей. З огляду на середню вагу їжі на одну людину, легко скласти загальну вагу частувань на певну кількість гостей.
Весільне меню на 40 чоловік
Як і на 50 запрошених, весільне меню на 40 чоловік є досить витратним. Всі страви розкладаються на закусочні тарілки невеликого розміру.
Щодо закусок на стіл подаються ковбасна, сирна, овочева нарізки, асорті з м'яса і риби, соління. Можна приготувати недорогі салати: як змішані, так і листкові. Серед гарячих страв перевага віддається фаршированої птиці, котлет або шніцель, закусочних млинців, запеченої рибі, жульєн.
Торт готують вагою близько восьми кілограмів. Щоб заощадити на святковому столі, замість торта можуть бути коровай, цукерки, печиво, тістечко, фрукти.
Щоб скласти весільне меню на 30 чоловік, необхідно підрахувати середню вагу кожного блюда. Для економії краще йти шляхом не зменшення порцій, а вибором більш дешевих інгредієнтів.
Тому серед гарячих страв підійдуть відбивні з курячого філе, печеня, запечена скумбрія, м'ясні пальчики, млинчики з грибною начинкою, птицю гриль. Для холодних закусок вибирають недорогі салати, нарізку з сирокопчених ковбас, твердих сирів, нарізку зі свіжих овочів, гриби мариновані, асорті з соління.
Компотів, соків і газованих вод в загальній кількості повинно бути не менше 60 літрів (по 2 л на людину). Шампанського та горілки - 10 пляшок, вина - 15.
Особливості проведення
банкету в літній період
Щоб скласти весільне меню влітку, необхідно враховувати
підвищену температуру цієї пори року. Деякі страви можуть швидко зіпсуватися
при спеці. Крім того, влітку найчастіше банкети проводять на свіжому повітрі.
Якщо весільне гуляння організовується на природі, то існує інші труднощі -
доставка їжі, відсутність холодильників. Також кілька псують свято настирливі
комахи.
Щоб запобігти певні неприємності і уникнути харчових
отруєнь, важливо правильно скласти список частувань. Деякі правила, які
допоможуть зробити весілля влітку незабутньою:
1. Якщо святкове застілля буде відбуватися на свіжому повітрі, хорошим
варіантом стануть переносні холодильники.
2. Коли охолоджені напої швидко нагріваються при спеці,
таку проблему можна вирішити шматочками льоду.
3. Перевага в літню спеку віддається фруктам і морозиву,
а не кремовим десертів.
4. Слід пам'ятати про погане поєднанні алкогольних
напоїв та спеки. Тому такий алкоголь, як горілка, коньяк можна замінити менш
міцними, наприклад, коктейлі, вино.
5. Для приготування закусок і салатів необхідно вибирати
не дуже жирні інгредієнти: куряче м'ясо, рибу нежирних сортів, свіжі овочі,
соління, зелень.
6. Відмінною ідеєю будуть на столі тарталетки і
бутерброди із зелені, оливок, свіжих овочів.
7. Літо - прекрасна пора для шашлику, м'яса або риби на
решітці. Їх можна без перешкод включити в список гарячих закусок на весілля.
Тим більше шашлики йдуть дуже добре, якщо ви вирішили провести пляжну весілля.
8. На солодкий стіл також відмінно підійдуть легкі десерти
- суфле, мус і інші.
9. Також в літній час на стіл подають як десерт кавун і
диню.
10. Важливо пам'ятати про більшу кількість
прохолодних напоїв.
Складаємо приблизне меню: з чого виходити?
По-справжньому змістовне меню повинно орієнтуватися на такі пропорції:
- холодних закусок - 3 - 6 найменувань;
- гарячих - 1 - 3;
- других гарячих страв з різними продуктами (м'ясо, птиця, риба) - 1 - 4;
- гарнірів - 1 - 4 (овочі, рис, гриби);
- хлібних виробів (пиріжки, лаваш, булочки) - 200 г на людину;
- солодких страв - 2;
- фруктів - по 200 - 300 г;
- мінеральної, фруктової води - по 300 - 800 г;
- соків - по 200 г;
- при цьому деякі частування (ікра, копченості, сири) варто розраховувати, виходячи з обсягу 0,25 - 0,5 порції на 1 людину.
Вибрати оптимальну кількість спиртних напоїв допоможе вивчення списку запрошених, але в середньому, виправдовує себе наступний розрахунок:
- 200-400 мл міцних напоїв;
- 400-700 мл шампанського, вин на 1 людину.
Розрахункова частина весілля на 120 чоловік
1. Стіл будь-якої форми на чотири чоловіки - 30 шт., 120 стільців, 14 підсобних столів.
2. Скатертини - 30 шт. серветки полотняні - 60 шт., ручники - 50 шт.
3. Салфетки для підносу - 40 шт., серветки для корзини з хлібом - 40 шт.
4. Тарілки пиріжкові - 120 шт., тарілки закусочні - 120 шт.
5. Тарілки столові дрібні - 120 шт., сервірувальний піднос - 40 шт.
6. Овальне блюдо для холодної закуски - 40 шт.
7. Чашки кавові з блюдцями - 120 шт., ложки кавові - 120 шт.
8. Бокали для води - 120 шт., келихи для вина - 120 шт.
9. Чарки горілчані - 120 шт., ваза на ніжці для цукерок - 40 шт.
10. Ножі столові - 120 шт., вилки столові - 120 шт.
11. Роздавальні ложки - 40 шт.
12. Виделка для роздавання - 40 шт.
13. Корзина для хліба - 120 шт., щипці для хліба - 120 шт.
14. Набір для спецій - 40 шт., попільнички - 40 шт., ваза з квітами - 40 шт.
15. Скляні пляшки для напоїв і муляжі кулінарної продукції.
Розрахунок спиртного за кількістю гостей
Це питання цікавить багатьох, в ньому варто відштовхуватися від кількості запрошених, чим більше запрошених, тим більше напоїв повинно бути присутнім на столах. Не потрібно забувати про тих, хто не вживає алкоголь, для них є спеціально розроблена формула, отримана шляхом проведення статистичного розрахунку.
Отже, в середньому один непитущий чоловік випиває за торжество 2 літри соку і 1,5 літра газованих напоїв. Тому, складаємо ці цифри, і виходить, що на одного виходить 3,5 літра, множимо на кількість людей. Але це не все, до отриманих даних додаємо ще 1/3 замовлення, щоб на всякий випадок не вийшла така ситуація, що комусь не вистачило.
Наприклад, у нас запрошених 110 осіб, з них 50 непитущих і 60 питущих. 50 * 3,5 = 175 літрів напоїв 175 1/3 = 233 літрів напоїв 60 * 1,5 = 90 літрів напоїв 90 1/3 = 120 літрів напоїв
Основні види
алкоголю: горілка;
вино; шампанське; коньяк; сангрия; вермут.
Вино. Одним з популярних є червоне вино. Його, як правило,
беруть більше ніж білого. У такому випадку розрахунок проводиться в
співвідношенні 300 м на людину, біле – 250 г. Але це за умови, що крім вина на
столі будуть присутні і інші міцні напої.
Шампанське.
Це єдине з усіх спиртне, яке, без винятку, має бути присутнім на святковому
весільному столі. Його п’ють небагато, і в основному після викупу нареченої.
Шампанського має обов’язково вистачити. Тому його краще брати з невеликим
запасом. Приблизно 1 пляшка на двох гостей
Горілка
розраховується 250-300 грам на одну людину.
Для застілля розрахунок за нормою 250-500 мл шампанського на 1 гостя.
Розрахунок за нормою 0,5-0,75 пляшки вина на 1 людину. У розрахунку кількості
вина враховуйте жіночий склад і молодь.
Неалкогольні напої- 1,5 – 2 літри на людину.
Як розрахувати алкоголь на весілля на 30 осіб. На 15 чоловіків з розрахунку за
вищезазначеною формулою вам знадобиться приблизно 8 л міцного спиртного, 12 л
вина і 4,5 л шампанського. Для жінок знадобиться 4 л міцного, 12 л вина і 6 л
шампанського. Сумарна кількість алкоголю на 30 запрошених гостей становить 12 л
міцного спиртного, 24 л вина і 10-11 л шампанського.
Скільки алкоголю необхідно на весілля на 40 осіб За аналогією з попереднім підрахунком загальна кількість продуктів на 40 запрошений персон буде виглядати наступним чином: 15 літрів міцного спиртного, 30 літрів вина і 13 – шампанського.
Скільки потрібно
алкоголю на весілля на 50 осіб Відзначаючи гучна подія, будьте готові до
колосальних витрат. Розрахунок може перевалити за тисячі. В даному випадку ваш
список буде базуватися на наступних цифрах: горілки – 19 л, вина – 38 л,
шампанського – 16,5 л.
Як розрахувати алкоголь на весілля на 60 осіб Різниця за кількістю спиртного
між заходом на 50 і 60 гостей полягає всього в парі літрів. А саме: горілки –
22,5 л, вина – 45 л, шампанського – 19,5 л.
Завдання для самостійної роботи учнів.
Розрахувати:
- кількість алкогольних , неалькогольних напоїв ;
- кількість скляного посуду для напоїв
Для 105 гостей, з яких 55 чоловіків ,45 жінок та 5 дітей.
Відповіді надіслати на Вайбер
Приготування коктейлів на основі морозива та вершків
Молочний коктейль — десертний напій на основі молока і морозива. Для додання коктейлю різних смаків, у нього додають сиропи, варення, фрукти, збиті вершки, креми, тертий шоколад та ін. харчові компоненти.
До молочних коктейлів відносяться будь коктейлі, зроблені на основі молочних продуктів, а не тільки морозива. До списку входять, наприклад: кефір, молоко, вершки тощо. Рецепт класичного молочного коктейлю включає в себе молоко і морозиво.
Молочні коктейлі можна приготувати різними способами, основною властивістю яких є механічний вплив на молочну суміш — збиття. Для цього призначені такі побутові електроприлади як міксер і блендер. Також, молочний коктейль можна збити вручну: ручним міксером, за допомогою вінчика або в шейкера.
Ось рецепт класичного молочного коктейлю.
- 100 грамів морозива "пломбір";
- 200 грамів молока;
- Сироп або ягоди за бажанням.
Взбити усі інгредієнти в блендері не менше хвилини. Подавати в високому стакані з соломинкою.
Взагалі, кількість молока і морозива можна варіювати на свій смак і вподобання. Якщо добавляється сироп чи фрукти, молочний коктейль приємно змінює смак. Але можна і експериментувати з сортами морозива.
https://naurok.com.ua/prezentaciya-na-temu-molochni-kokteyli-97523.html
ТЕХНОЛОГІЯ ПРИГОТУВАННЯ МОЛОЧНОГО КОКТЕЙЛЮ
І. Молочний коктейль з шоколадом і м'ятою
Рецепт приготування освіжаючого і бадьорого коктейлю з присмаком м'яти, який допоможе вам гідно перенести літню спеку.
Інгредієнти:
- кульки ванільного морозива - 4 Шт - молоко - 1 / 4 Стакан - шоколадний сироп - 1 / 4 Стакан - м'ятний екстракто або олія - 1 Крапля Кількість порцій: 2
Технологія приготування:
1. Для коктейлю завжди вибирайте найякісніше і жирне морозиво - від нього залежить базовий смак продукту. Найкраще підійде ванільний пломбір. Одна кулька морозива відповідає 60-70 грамам морозива.
2. Приготуйте високі прозорі бокали, широкі соломинки, часточки шоколаду, взбиті вершки для прикраси.
3. Складіть в блендер всі інгредієнти коктейля і збивайте, поки маса не стане однорідною і не збільшиться в об'ємі.
4. Відразу ж розлийте готовий коктейль по келихах, прикрасьте взбитими вершками, шоколадом і подавайте.
ІІ. Вітамінний напій з м'ятою і полуницею
Інгредієнти: - полуниця - 5 Шт - банан - 1 / 2 Шт - молоко - 1 / 2 Стакан (нежирного) - листика м'яти - 2 Шт - мед - 1 Ст. ложка - йогурт - 1 / 4 Стакан Кількість порцій: 1
Технологія приготування:
1. Ягоди полуниці помити і порізати навпіл або на четвертинки.
2. Листочки м'яти подрібнити, банан порізати на довільні шматочки.
3. Всі інгредієнти скласти в блендер і змішати коктейль до повністю однорідного стану.
4. Вилити готовий коктейль в прозорий келих і відразу ж подавати до столу, поки в ньому міститься максимум вітамінів і мінералів.
ІІІ. Банановий молочний коктейль
коктейль молочний рецептура напій
Інгредієнти:
- Банан - 2 штуки
- Морозиво - 100 грам
- Молоко - 400 мл
- Цукор - 1 ст. ложка
- Кориця - на смак
1.Чистимо банан від шкірки і нарізаємо невеликими шматочками.
2.Складаємо в високий посуд банани, молоко, морозиво і цукор- все добре збиваємо міксером або блендером.
3.Розливаємо по келихах і все готово. Бокал можна прикрасити часточкою апельсина.
https://rud.ua/consumer/recipe/napitki/milkshakes-the-best-recipes-70/
Завдання для учнів:
1.Підготувати технологічну картку для молочних коктейлів
2.Приготувати коктейль
3.Фотозвіт прислати на Вайбер
- Приготування коктейлів на основі вин та вермутів
Americano
Коктейль був придуманий Гаспаром Кампари в 1860 році. Він подавав його в своєму барі «Мілано-Турині». Історія свідчить, що Гаспар почув, як група американців розхвалювала його коктейль. Він був настільки задоволений, що назвав напій в їх честь - Americano.
Складові:
Біттер «Campari» - 50 мл
Вермут «Cinzano Rosso» - 50 мл
Содова - 50 мл (або 100 мл якщо хочете зробити смак напою менш алкогольним)
лід
часточка апельсина
цедра апельсина
Спосіб приготування і подача:
У келих «олд фешн» покласти лід (4-5 кубиків), налити вермут, Campari і содову. Перемішати барною ложкою. Прикрасити часточкою апельсина і спиралевидной цедрою.
Beefeater Negroni
Один з класичних коктейлів, придуманий італійським графом Камілло Негроні в 1920 році. За легендою, граф просив позначати свій келих часточкою апельсина, щоб на світському прийомі завжди знаходити приготований на свій смак коктейль.
Складові:
Джин «Beefeater» - 30 мл
Солодкий вермут - 30 мл
Біттер «Campari» - 30 мл
Спосіб приготування і подача:
Змішати всі інгредієнти з льодом і вилити в стакан, на три чверті заповнений подрібненим льодом. За бажанням додати мінеральної води. Подавати обов'язково з часточкою апельсина.
Cinzano Darling Clementine
Вермут за своїми смаковими качествм добре поєднується з мандарином, що і підштовхнуло бартендер до створення даного коктейлю. Darling Clementine - героїня американської фольклорної балади.
Складові:
Вермут «Cinzano Orancio» - 80 мл
Коньяк - 10 мл
Свіжовичавлений сік мандарина - 10 мл
Коричневий цукор - 2 чайні ложки
Лід-крихта
Спосіб приготування і подача:
Акуратно змішати цукор з соком. Додати лід. Влити вермут. Перемішати.
Chivas Manhattan
За право вважатися батьківщиною цього класичного аперитиву сперечаються клуби Нью-Йорка і Лондона.
Складові:
Віскі «Chivas Regal» - 70 мл
Червоний вермут - 25 мл
Спосіб приготування і подача:
Келих для змішування наповнити до половини льодом і перемішати в ньому всі інгредієнти. Відфільтрувати в келих для коктейля і прикрасити обпаленої апельсиновою кіркою. Вона робиться так: смужку апельсинової цедри потрібно занурити в лікер «Cointreau» або «Triple Sec», злегка віджати, підпалити і кинути в келих.
Завдання:
приготувати коктейлі за рецептурою та фотозвіт надіслати у ВАЙБЕР
Гарнірування коктейлів
Завжди, коли людина випиває який-небудь алкогольний напій, у нього виникає бажання закусити. Пройшли тисячоліття, і людина зрозуміла, що кожному напою відповідає з певна закуска. Легка закуска до змішаних напоїв називається гарніром.
При підборі гарніру значення відіграють смакові відчуття людини, фізіологічне поєднання напою й закуски, шикарний вигляд і консистенція пропонованого гарніру й, звичайно, естетична сторона оформлення подачі напою й гарніру до нього. Із цього випливають основні правила підбору й подачі гарнірів до змішаних напоїв. А саме:
1. Гарніром може (теоретично) бути будь-який їстівни продукт. Категорично забороняється використовувати неїстівні продукти. Важливо не плутати гарнір із прикрасою. Гарнір - це закуска, прикраса служить тільки для естетичного оформлення напою. Як розрізнити гарнір і прикрасу?Гарнір - їстівний, прикраса –не їстівна. Вишня, ананас, банан, смородина - служать гарнірами, хоча в них є неїстівні частини. Адже ніхто не буде їсти кісточки від вишні, шкурки від банана, гребені від винограду або смородини. Але якщо й зустрічаються неїстівні частини гарніру, то бармен прагне максимально від них позбутися або зробити так, щоб самому гостеві легко було позбутися від них. Крім того, неможна щоб прикраса контактувала безпосередньо з напоєм. Найчастіше прикраси ставлять поруч із посудом подачі. Наприклад вазочку із квітами, гілку хвої із шишкою, для прикраси-осінній аркуш у ролі підставки й т.д.
2 . Гарнір служить легкою закускою до напою. Тому він повинен за смаковими властивостях підкреслювати його особливі якості, згладжуючи його недоліки, чудово із ним поєднуватися.
Гарнір підбирається не тільки за смаковими якостями, ще необхідно враховувати його фізіологічний вплив на людину разом з напоєм. З фізіологічної сторони іноді напій не поєднується із продуктом. Наприклад, не можна поєднувати оселедець або свіжий огірок з молочними продуктами. Варто пам'ятати, що гарніри збагачують організм всім спектром фізіологічно корисних елементів від білків і жирів до вітамінів і мікроелементів. Емпіричним шляхом людина підібрала до кожного напою свої продукти. Як правило, вони задовольняють всім вимогам, необхідним для гарнірів. Але тут доречно згадати, що "на смак і колір товариша немає". Іноді смакові поєднання в підбиранні закуски до напою залежать від національності, традицій, релігійних переконань і навіть часу доби. Величезне значення у виборі гарніру мають особисті звички й смаки самого відвідувача. Тут бармен безсилий, він може тільки рекомендувати класичні поєднання напою й гарніру. Але смаки й побажання гостей - закон, що повинен неухильно дотримуватися.
3. Гарнір - легка закуска, але не страва. Тому вага гарнірів буває від 5 до 50 г, як правило - 10 - 30 г. Але зустрічаются й виключення. Гарніром можуть бути навіть десертні й фруктові салати, тістечка, вихід яких досягає 120 г. Гарнір повинен бути свіжим. Чим свіжіший гарнір, тим він кращий. Тому гарнір, як правило, готується разом з напоєм, на очах у гостя. Хоча вони й повинні бути нескладного приготування (тому що потрібно приготувати його швидко), але в особливих випадках гарніри бувають складні по приготуванню й вимагають для цього значного часу. Іноді за технологією приготування необхідно складне, спеціальне обладнання. Буває складне, об'ємне попереднє замовлення, на яке необхідно багато особливого гарніру. У таких випадках гарнири наготовлюють заздалегідь. Природньо, що такі заготовки зберігаються в холодильнику, часто впереміш із льодом. При цьому бармен повинен неухильно дотримувати терміну реалізаці, правила зберігання й піклуватися про зовнішній вигляд гарніру
4. Гарнір - не тільки смакова, але й естетична композиція. Від того, наскільки привабливий, гарний і спокусливий гарнір, залежить те задоволення, що отримає Ваш відвідувач. Від того, скільки Ви продасте таких композицій, і буде залежати Ваш прибуток. Дуже часто відвідувач вибирає собі змішаний напій не за смаковими якостями, а за його зовнішнім виглядом. Бачачи у інших відвідувачів красиво оформлений коктейль, відвідувач замовляє: "І мені от це!", навіть не знаючи, який смак і назва "от цього". Привабливість змішаних напоїв найчастіше на 50 - 80% залежить від зовнішнього вигляду гарніру. Тому вишукана гарніровка напоїв - шлях до гарного прибутку й успіху в роботі. Ні коли не слід шкодувати часу на приготування гарного, оригінального гарніру. Цей час окупиться сторицею, у вигляді подяки відвідувачів і прибутком у касі.
5. При виборі зовнішнього вигляду гарніру варто пам'ятати про його кольорову гаму, яскравість, насиченість, соковитість квітів і зовнішньої аппетитності. При цьому колір гарніру не обов’ковий, але повинен контрастувати з кольором напою. Все залежить від Вашого смаку, і побажань відвідувачів.
6. У приготуванні й підборі гарнірів величезну роль відіграє культура, досвід і вміння самого бармена. Зовні гарнір - це художній твір бармена.
Виконуючи ці правила, Ви завжди зможете створити свій власний твір мистецтва у вигляді гарніру до змішаного напою.
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
По горизонтали: |
По вертикали: |
2. Спиртний напій, який виготовляють з голубої агави 3. Напій, який отримують шляхом змішування спирту з ефірними маслами ягід ялівцю 4.Спиртний напій, який виготовляють з цукрової тростини |
1. Напій на основі спирту, отриманий із зерна жита,пшениці,ячменю,кукурудзи та картоплі 5. Напій, який виготовляють із коньячного спирту шляхом перегонки столових виноградних вин |
Приготування коктейлів на основі лікері
Лікером називають солодкий алкогольний напій, який був проведений методом настоювання, основу його можуть складати фрукти, ягоди, трави, коріння, різні рослинні і тваринні компоненти. Взагалі поняття лікеру досить широке і розмите, це стосується не тільки широкого різноманіття його компонентів, але і варіацій вмісту цукру і алкоголю (від 15 до 70%). Без лікерів не представляє свою роботу ні один бармен, адже безліч лікерів служать незамінним компонентом коктейлів, деякі лікери служать прекрасним дижестівом, вживаним після їжі, а деякими коктейлями прийнято насолоджуватися у чистому вигляді, доповнюючи їх льодом. Серед величезного вибору лікерів Ви неодмінно знайдете той, який підкорить Ваше серце своїм смаком і ароматом, а купити лікер в Україні Вам допоможемо ми – мережа виномаркетів OKwine.
Історія створення лікеру.
Лікер був винайдений в середньовіччі, коли алхіміки в пошуках еліксирів вічного життя створювали неймовірні рецепти, яким ми користуємося в наші дні. Також не останню роль в азах виробництва лікерів відіграли французькі ченці, які помітили, що при витримуванні екстракти коренів і трав благополучно переходять в спирт, а прийом таких настоянок всередину дозволяє вилікуватися від хвороб досить швидко. Але такі ліки мали один недолік: вони були дуже гіркими. Таким чином, для поліпшення смакових якостей був доданий мед, після чого такий солодкий еліксир став називатися лікером. Перший лікер, рецепт і факт створення якого був задокументований, був приготований голландським лікарем у 1575 році, але французькі ченці готові оскаржувати це першість, адже вони стверджують, що перший французький лікер був створений 65 роками раніше. В 17-18 столітті лікер став популярним і модним напоєм серед королівської знаті. У 19 столітті лікер злетів на пік своєї популярності, в той час асортимент просто вражав: лікер робили, напевно, з усіх компонентів, які тільки могли піддаватися настаиванию. Саме в 19 столітті виробники лікерів відійшли від класичних трав'яних компонентів і експериментували з настоюванням фруктів, додавали вершки і прянощі для вишуканості смаку. Міцність напою знизилася, що дозволило лікеру стати улюбленим напитом дам того часу. Двадцяте століття ознаменувався розвитком барною культури, а тут, як відомо, лікерів відведена провідна роль, адже без них ні один коктейль не отримав би той смак, який так нами любимо.
Технологія приготування лікерів.
Всі лікери виробляються методом настоювання, коли наповнювач, яким можуть бути абсолютно різні рослинні або тваринні компоненти (трави, фрукти, квіти, спеції, яйця або вершки), настоюється або на підготовленому спирті, або на вже готових алкогольних напої (віскі, ром, коньяк, бренді тощо). Незважаючи на такі, здавалося б, просту методику, виробництво лікерів досить трудомістке і кардинально різниться у кожного з виробників. Кожен виробник має свої секрети, свою техніку і нюанси виробництва, проте виробництво будь-якого лікеру обов'язково передбачає кілька стадій: спочатку сировину неодмінно потрібно підготувати, а саме висушити і подрібнити, потім наповнювач настоюється на основі, ось тут маса варіацій від терміну настоювання до вибору основи, після чого виробляють купажування (або доводячи напій до потрібної фортеці, або додаючи цукор або інші компоненти), потім слід стабілізація та розлив у пляшки.
Це класична схема виготовлення лікеру, деякі лікери піддаються витримці, деякі проходять додаткову перегонку після настоювання, саме із-за таких разбежностей в технології виробництва в поняття «лікер» входить величезна кількість напоїв. Перш ніж купити лікер ознайомтеся з основними компонентами, адже серед безлічі лікерів так непросто знайти свій смак.
Якими бувають лікери?
Класифікують лікери в залежності від типу наповнювача наступним чином:
- трав'яні. Найдавніші з лікерів, в їх основі лежить використання різних трав при настоюванні. Одним з найпопулярніших трав'яних лікерів є настояний на анісові лікер «Самбука»;
- гіркі лікери, називаються ще биттером або бальзамом, мають особливий гіркий смак. Як не дивно, але гіркі настоянки користуються величезною популярністю, до них відносять знамениту Бехерівку, Єгермейстер (Ягермайстер), Кампарі і легендарну Ангостуру;
- фруктові лікери, на відміну від гірких трав'яних побратимів, були створені виключно для дегустації і ніякого відношення не мали до лікарських настоянками. Найбільш поширеними компонентами для фруктових лікерів є цитрусові, до них відносять «Мараскіно», «Старий Таллін» і інші;
- окремим підрозділом фруктові лікерів можна виділити креми, їх роблять часто з одного інгредієнта. Це лікери сімейства Кюрасао, Тріпл Сек і знаменитий Куантро;
- горіхові лікери, лідером серед яких виступає Амаретто, – окрема категорія лікерів, яка завоювала неймовірну популярність, рідко хто не пробував Амаретто і не знає його благородного гіркуватого смаку.Французи, італійці та іспанці чинять лікер на основі волоського горіха, в латиноамериканських країнах для виробництва лікеру використовують кокосовий горіх, саме з нього отримують знаменитий Малібу;
- яєчні лікери масово виробляють в Голландії, саме з легкої руки голландців на світ з'явився знаменитий «Адвокат»;
- вершкові лікери - улюблені ласощі багатьох жінок, його роблять на основі багатьох напоїв (віскі, текіли, коньяку), додаючи при цьому вершки, які м'яко підкреслюють смак міцного напою. Бейліс, Кероланс, Шеріданс - лідери в світі лікерів. Купити Бейліс не складає ніяких труднощів, він є на полицях кожного поважаючого себе магазину, а все тому, що любителі цього напою обчислюються мільйонами
Лікер Kahlua і коктейль «Білий росіянин»
Кавовий лікер з вмістом алкоголю 20%. Робиться з добірної арабіки з додаванням ванільного сиропу і тростинного рому.
Колір: Коричневий, з відтінком обсмажених зерен кави.
Аромат: Кавовий, з легкими ванільними і пряними нотками.
Смак: Насичений, з виразною присутністю кави і легкими тонами рому.
Переваги: Сам по собі Калуа досить нудотний і тягучий. Але в коктейлях його кавовий смак можна дуже вміло обіграти.
Отже, візьміть келих або стакан, додайте кілька кубиків льоду і налийте туди по черзі:
• 30 мл Kahlua
• 30 мл горілки
• 30 мл вершків
Далі можете все змішати, але набагато красивіше, коли коктейль «викладений» шарами. Зверху можна прикрасити зацукровані вишенькою, м'ятним листом, апельсиновою цедрою.
Лікер Blue Curacao, Volare і коктейль «Блакитна лагуна»
22% -ний десертний лікер на основі сушених апельсинових кірочок. Апельсини вирощувалися на Карибському острові Кюросао, звідси і назва.
Колір: Небесно-блакитний.
Аромат: Цитрусовий, з апельсиново-мандариновий профілем.
Смак: Солодкий, з вираженим цитрусовим присутністю.
Переваги: Блю Кюросао можна пити в чистому вигляді, з льодом, але найкраще він виглядає в коктейлях. Головна його особливість - ефектний блакитний колір.
Наповніть келих льодом доверху і налийте:
• 20 мл Blue Curacao
• 50 мл горілки
• содова до верху
Якщо хочеться чогось більш солодкого, горілку можна замінити білим ромом, а содову - ананасовим соком і додати 20 мл кокосових вершків. Так у вас вийде коктейль «Блакитні Гаваї».
Лікер Cointreau і коктейль «Космополітен»
Знаменитий апельсиновий лікер з 40% алкоголю. Виготовлений на основі сушених кірок апельсинів двох сортів: солодкого іспанського і гіркого карибського.
Колір: Прозорий
Аромат: Виразний, з апельсиновим профілем і легкої ефірної серпанком.
Смак: Солодкий і міцний, з виразним цитрусовим присмаком і пряністю в післясмаку.
Переваги: Куантро - популярна основа для багатьох коктейлів. Його додають не тільки в Космополітен, але і в Лонг Айленд Айс Ті, Сайдкар, Май Тай, Маргариту і інші.
Візьміть широкий трикутний келих і змішайте в ньому:
• 20 мл Cointreau
• 40 мл горілки
• 50 мл журавлинного соку
• 10 мл соку лимона або лайма
Зверху можна прикрасити лимонною часточкою, коктейльної вишнею, спіралькою з апельсинової цедри.
Лікер Pina Colada, De Kuyper і однойменний коктейль
Цей солодкий лікер міцністю 14,5% прибув з Карибських островів. Крім кокосового молока, в його склад входять білий ром і ананасовий сік.
Колір: Молочно-білий.
Аромат: Кокосовий, з нотками ананаса.
Смак: Тягучий і вершковий, з яскравим присутністю кокоса і тропічних фруктів.
Переваги: Лікер Піна Колада можна пити охолодженим, додавати в каву і морозиво. Але найкраще він розкривається в коктейлях - коли йде зайва солодкість, і народжуються цікаві поєднання смаку.
У великій довгастий келих, наповнений крижаною крихтою, додайте:
• 30 мл білого рому
• 30 мл Pina Colada
• 90 мл ананасового, яблучного або іншого несолодкого соку
Зверху можете додати півколо ананаса, свіжі ягоди або часточку апельсина
Лікер Baileys, Original і коктейль «Бейліс Еспіріту
Один з найулюбленіших десертних напоїв, особливо серед жінок. Секрет успіху - невелика міцність (17%), м'яка кремова текстура і виразний смак.
Колір: Кавово-вершковий.
Аромат: М'який, з кавовими, ванільними, карамелевими з вершковими тонами.
Смак: Солодкий і обволікає, з виразний молочно-кавовим профілем, нотками шоколаду і випічки.
Переваги: Сам по собі Бейліс досить нудотний і тягучий. Його часто додають в каву, до морозива і десертів, а також роблять коктейлі на основі цього лікеру, наприклад, знаменитий Б-52. Якщо ж це для вас занадто міцно, спробуйте Бейліс Еспіріту.
Візьміть високий прямий стакан і наповніть кубиками льоду. Налийте 50 мл Baileys і
25 мл кави еспресо. Якщо хочеться більше солодощі, можна додати пару ложок цукру. Прикрасьте листочками м'яти.
Лікер Campari і коктейль «Негроні»
Горький біттер з Італії міцність 25%. В його основу легкі цитрусові, фрукти і трави. І підсумку вдалося отримати насичений колір і багатогранний аромат.
Колір: Яскраво-червоний, з рубіновими переливами.
Аромат: Через домінуючий тон апельсинової цедри пробиваються нотки ягід, трав і деревини.
Смак: Апельсиновий, з пряним і трав'яним присутністю і гірким присмаком.
Переваги: Кампари - офіційний коктейльний інгредієнт за версією міжнародної асоціації барменів. Його використовують не тільки для приготування Негроні, а й Гарібальді, Американо, а також ігристих шприц.
Зробити Негроні дуже просто. Потрібно взяти склянку з льодом і додати туди по 30 мл джина, Campari і червоного вермуту. Якщо хочете більш освіжаючий і менш алкогольний напій, долийте туди Просекко і газованої води - вийде Шприц. Також можна зробити Американо - прибравши з рецепта джин і додавши 100 мл содової.
Лікер Limoncello Limo, Toso і коктейль «Ель Торо»
Класичний італійський настій спирту на лимонних кірках, який потім розбавляється цукровим сиропом. Для приготування беруться тільки самі спілі добірні лимони, вирощені в П'ємонті.
Колір: Яскраво-лимонний.
Аромат: Виразний лимонний профіль з виразною присутністю цедри.
Смак: Свіжий, з яскравим присутністю лимона, легкої «маринування» і ефірними нотками.
Переваги: Лімончелло часто п'ють охолодженим, в ролі дижестива. Також його виразний лимонний смак відмінно доповнює коктейлі.
У келих або широкий стакан з товстими дном налийте:
• 35 мл текіли
• 20 мл Limoncello
• 100-150 мл лимонаду
Покладіть пару крижинок всередину, а зверху прикрасьте часточкою лайма. Насолоджуйтесь!
Завдання: приготувати коктейлі ,фотозвіт вислати на вайбер або електронну пошту
Коктейлі на основі пива
Коктейль з пива або, як його ще називають у Європі – Shandy – один з найпопулярніших літніх коктейлів Західної Європи. Напій має різні назви залежно від національності його шанувальників, але його склад при цьому принципово не відрізняється:
Radler – пиво, змішане навпіл з лимонадом, дуже популярне в німецькомовних країнах і регіонах;
Panache – з тим же складом, але яке п’ють у Франції та франкомовній частині Швейцарії;
Diesel – пиво з колою, популярне в Італії, Німеччини та Португалії;
а також більш міцний варіант Shandy – Lager Top – пиво з невеликою кількістю лимонаду, яке люблять у Великої Британії.
Основні складові Shandy, як ви вже встигли здогадатися – це прохолодне пиво, змішане з різними інгредієнтами: лимонадом або соком, фруктами і спеціями. Пропозиція про мікс двох основних інгредієнтів зазвичай підбирається до смаку.
Міксування пива з різними інгредієнтами стає навіть популярнішим за експерименти з вином. А все тому, що пиво «із вдячністю» відповідає різноманітними смаками і ароматами. Інгредієнти, що їх пивовари деколи додають у пінний напій задля його особливого смаку, можуть вас дуже здивувати. Як щодо пива, звареного з зернами гірчиці, перцем чилі, каррі або набором спецій для приготування піци «Маргарита»?
Всі ці експерименти зайвий раз доводять, що пиво може поєднуватися з різними інгредієнтами, і тому його використання в якості бази для приготування освіжаючих коктейлів є цілком логічним кроком.
Класичний «Йорж» – найвідоміший представник родини коктейлів, які можна приготувати на основі пива. Але далеко не єдиний.
Рецепти коктейлів з пивом включають спеції, міцні алкогольні напої, фрукти, соки, мед і навіть молочні продукти. Найяскравіші з них зібрані в меню Karlovy Pivovary, а багато хто легко приготувати вдома.
Напої, виготовлені на основі пива, подаються як холодними, так і гарячими. Вони відмінно освіжає у спеку і зігрівають взимку.
Найпопулярніші рецепти коктейлів на основі пива
«Йорж». Напій складається з 400 мл пива і 60 мл горілки. Горілка вливається в келих пива, отриману суміш потрібно швидко випити. Щоб заглушити смак горілки, пиво краще брати щільне, з вираженим смаком. Коктейль викликає швидке сп'яніння і дуже популярний.
«Велосипедист». Пиво з лимонадом в пропорції 1:1 відмінно освіжає в спеку. Його автором став безвісний власник таверни в Мюнхені, через заклад якого проходив велопробіг у 1922 році. Спроба заощадити привела до створення нового пивного коктейлю, який дуже сподобався покупцям. Лимонад легко можна замінити колою, овочевим або фруктовим соком.
Пиво зі сметаною. Володіє цікавим смаком і являє собою енергетик, який швидко відновлює сили після великих фізичних навантажень. Для приготування потрібно змішати 300 мл пива і 200 мл сметани.
Імбирне пиво. Гаряча суміш пива, меленого імбиру і бренді відмінно зігріває і зміцнює імунітет. При приготуванні важливо не дати пива закипіти — просто нагрійте 500 мл пінного зі спеціями і змішайте з 50 мл бренді.
Технологічна картка
Гостре пиво
Складові:
Світле пиво - 0,5 л
Гострий соус - 3-4 краплі
Вустерський соус - 5 крапель
Лайм - ½ шт.
Сіль - 1 щіпка
Технологія приготування:
В стакан насипаємо солі, додаємо трохи гострого соусу, потім пару крапель вустерського соусу. Все це закріплюємо віджатим з половинки лайма соком і доливаємо пиво.
Технологічна картка
Гаряче пиво з апельсиновим соком
Складові:
● 0,5 л. пива
● 1 апельсин
● 2 ст. л меду
● 1 ч. л. кориці
● 1-2 ч. л. цукру (за смаком)
Технологія приготування:
Пиво наливаємо в каструлю і злегка нагріваємо на повільному вогні. Апельсин очищаємо від шкірки і нарізаємо його скибочками. Кілька залишаємо для прикраси, а решта кидаємо в каструлю
Додаємо мед, корицю і цукор, перемішуємо. Апельсини в каструлі злегка придавлюємо ложкою, щоб пустили сік
Пиво не повинно сильно нагріватися, тільки злегка потеплішати.
Розлийте напій по склянках, прикрасьте скибочками свіжих апельсинів
Кориці не повинно бути занадто багато, так як вона дає злегка гіркуватий присмак.
Завдання : приготувати коктейлі за технологічними картками , фотозвіт надати у Вайбер або електронну пошту
Коктейлі на основі шампанського
- шампанське в коктейлях не можна
струшувати (сильно піниться), при необхідності його лише повільно
перемішують ложкою;
перед приготуванням всі інгредієнти і келих добре охолоджуються; - використовуйте тільки великі келихи, місткість яких на 20-30% перевищує сумарний об’єм всіх доданих компонентів;
- чим вище якість шампанського, тим смачніше буде коктейль, це не той випадок, коли можна купувати найдешевший напій.
1. «Мімоза».
Коктейль з легким приємним смаком, підходить для створення серед гостей святкового настрою. Ідеальне поєднання лікеру, шампанського і соку.
Склад:
- апельсиновий лікер – 20 мл;
- цукор – 1 столова ложка;
- шампанське – 150 мл;
- апельсиновий сік – 50 мл
· Приготування:
· 1. Налити 10 мл лікеру в невелику мисочку, а цукор пересипати в блюдце.
· 2. Опустити краї келихів у лікер, а потім у цукор. Повинен вийти цукровий обідок.
· 3. Налити в келих лікер (10 мл), сік і шампанське, потім перемішати.
· 4. Прикрасити апельсиновою цедрою.
· Є ще однин рецепт коктейлю «Мімоза», він робиться з шампанського з апельсиновим соком, змішаних в рівних пропорціях. Раджу спробувати обидва варіанти і вибрати кращий.
«Белліні».
Рецепт придумав відомий венеціанський бармен Джузеппе Кіпріану. Він назвав коктейль на честь великого італійського художника Джованні Белліні, який умів створювати унікальні рожеві відтінки. Напій запам’ятовується своїм персиковим смаком.
Склад:
- шампанське (ігристе вино Просекко) – 100 мл;
- великий персик – 1 штука;
- цукор – 1 чайна ложка.
-
· Приготування:
· 1. Персик очистити від шкірки і подрібнити його в блендері разом з цукром до однорідної маси.
· 2. Додати в келих 50 мл отриманого пюре.
· 3. Влити добре охолоджене шампанське.
· 4. Прикрасити будь-яким фруктом.
У різні часи цей коктейль високо оцінили Ернест Хемінгуей, Орсон Уеллс, Сінклер Льюїс та інші представники всесвітньо відомої богеми -
«Шампань айс».
Це щось середнє між коктейлем і солодкою алкогольною стравою.
Склад:
- шампанське (брют або сухе) – 50 мл;
- морозиво (пломбір) – 100 грам;
- полуниця – 50 грам;
- м’ята – 2-3 листочка.
-
· Приготування:
· 1. Полуницю нарізати великими шматочками, м’яту – дрібними.
· 2. Змішати в келиху полуницю, морозиво і м’яту.
· 3. Влити шампанське.
· 4. Пити коктейль через трубочку. Залишки полуниці можна з’їсти ложкою.
· Шампанське з морозивом і полуницею прийнято подавати на десерт.
-
«Мартіні Рояль».
Освіжаючий слабоалкогольний коктейль, в якому гармонійно поєднуються шампанське і мартіні.
Склад:
білий вермут (мартіні Б’янко) – 75 мл;
шампанське – 75 мл;
лимон – 1 четвертинка;
м’ята – 1 грам;
лід в кубиках – 160 грам.
Приготування:
1. Наповнити келих льодом.
2. Додати вино і шампанське.
3. Вичавити в склянку сік четвертинки лимона.
4. Розмішати коктейль ложкою.
5. Прикрасити листочком м’яти і часточкою лимона.
Також білий вермут можна замінити червоним (Россо), а замість лимонного соку додати вишневий. Вийде «Червоний королівський мартіні».
Завдання: приготувати коктейль,фотозвіт вислати на Вайбер
-
Приготування шаруватих коктейлів
Ці коктейлі належать до групи "коротких напоїв" (вихід 50 — 75 мл). Це десертні коктейлі, які рекомендують у денний час. їх поділяють на чотири групи:
1. Класична група Пуус-кава, Чампе-реллс, Кнікебайн (це шаруваті коктейлі).
2. Підсолоджена група — будується за структурною формулою: основа + лікер.
3. Солодка група Сау — в цих коктейлях основа, кисла і солодка частини однакові в пропорційному відношенні.
4. Емульгаторна група — будується за формулою: основа + вершки і основа + вершки + лікер.
Класичні післяобідні коктейлі називають коктейлями-парадоксами, оскільки їх не змішують. Окремі частини (компоненти) напою нашаровуються, не змішуючись, одна на другу, створюючи смаковий і кольоровий букет. Принцип шаруватості базується на різній питомій вазі компонентів. Для приготування цих напоїв слід пам’ятати, що сиропи містять цукру більше, ніж креми, а креми — більше, ніж плодово-ягідні лікери; плодово-ягідні лікери — більше, ніж цитрусові;цитрусові — більше, ніж ароматичні. Під час приготування цих коктейлів використовують барну ложку, яку перевертають ручкою вниз, тримаючи її під нахилом, і по ручці наливають компоненти. Коктейлі групи Пуус-кава. Ці шаруваті коктейлі готують у спеціальній чарці для Пуус-кави місткістю 50 мл. Напій складається з багатьох компонентів (лікерів) різних кольорів. Усі лікери повинні бути добре охолодженими. Якщо коктейль готують з коньяком, то його додають у кінці. Компоненти для коктейлю беруть в однаковому пропорційному відношенні. Рекомендують коктейлі Пуус-каву для жінок.
Коктейль Пуус-кава № 1.
Сироп малиновий — 10, лікер Мараскіно — 10, лікер Шартрез — 10, лікер М’ятний — 10, коньяк Курвуазьє — 10. Вихід- 50.
Коктейлі групи Чампереллс.
Ці шаруваті коктейлі готують у чарці до 75 мл. Кількість шарів — не більше ніж чотири. Для їх приготування використовують охолоджені ароматні та терпкі лікери, кінцевим компонентом повинен бути фруктопо-ягідний бренді або інші дистиляти (горілка, джин, віскі), крім коньяка. Рекомендують ці коктейлі для чоловіків,
Коктейль Чампереллс № 1.
Лікер Крем де какао коричневий — 25, лікер Бенедиктин зелений — 25, Кальвадос безбарвний — 25. В и х і д — 75.
Коктейлі групи Кнікебайн. Це шаруваті коктейлі, до складу яких входить жовток і білок яйця або тільки жовток.
Приготування коктейлю Кнікебайн. На дно охолодженої тюльпаноподібної чарки місткістю 75 мл опускають жовток, потім обережно шарами вливають компоненти: лікери, сиропи, міцноалкогольні напої. Білок збивають окремо і обережно викладають зверху приготовленого напою і збризкують 2 — 3 дешами Ангостури або посипають сухим модифікагором (тертим мускатним горіхом, шоколадом, горіхами або дрібно посіченим імбиром). Кількість шарів може бути довільна. Кінцевий міцноалкогольпий компонент — будь-який дистилят (залежно від смаку клієнта).
Коктейль Кнікебайн на основі горілки.
Сироп малиновий — 10, крем ванільний — 10, лікер Шартрез — 10, горілка — 20,яйця (жонток) — 20, збитий білок — 20. Ангостура — 2-3 деша. В и х і д — 90.
Якщо готують шаруваті коктейлі з жовтком, то його розмішують між шарами компонентів, посипавши сухим модифікатором.
Підсолоджена група. Це десертні напої, рецептура яких має таку формулу: основа + лікер в однаковому пропорційному відношенні.
Готують ці лікери в шейкері з льодом, подають в коктейльних охолоджених чарках, сервірують соломинками, гарнірують цитрусовими, черешнею або вишнею, нанизаною на шпажку. Приклади рецептур коктейлів підсолоджуючої групи:
октейль Солодкий сау.
Лікер Куантро — 25, сік лимонний — 25, джин сухий — 25. В и х і д — 75.
Емульгаторна група коктейлів: їх ще називають вершковими десертними коктейлями, оскільки постійним компонентом у цій групі є вершки.
Найсмачніші коктейлі готують з використанням кавового і шоколадного крему.
Коктейль Вершковий на основі горілки.
Лікер Куантро — 25,вершки — 25, горілка — 25. В и х і д — 75.
Коктейлі групи Флоут. Це особлива група емульгаторних десертних післяобідніх коктейлів, які готують за формулою: основа + вершки. Як основу виористовують плодово-ягідні лікери і креми, вершки збивають. Приготування коктейлів Флоут. Охолоджений келих Сау наповнюють на 1/2 льодом, вливають лікер і кладуть частину збитих вершків, розмішують барною ложкою знизу вверх, щоб лікер повністю перемішався з вершками . Другу половину збитих вершків кладуть зверху на напій, посипають тертим шоколадом, гарнірують фігурним пісочним печивом. Сервірують чайною ложкою і соломинкою.
Лікер Флоут № 1.
Лікер Крєм-какао — 25, вершки збиті — 25. В и х і д — 50.
Завдання :Приготувати шаруваті коктейлі та фотозвіт вислати на Вайбер
Приготування глінтвейну та грогу
Перше гаряче вино з додаванням цілющих трав та ароматних фруктів споживали ще римляни — це вважалось смачним та корисним захистом від застуди. Грог же прийшов до нас із Британії. У 17 столітті морякам британського флоту було прописано споживати півпінти рому для профілактики від цинги та інших захворювань.
Але адміралу не подобалось сп'яніння підлеглих і він наказав розбавляти ром гарячою або холодно водою з додаванням лимонного соку. Моряки жартома називали цей напій на честь начальника-старого — грог.
У сучасному світі ці гарячі коктейлі дещо змінились. Тепер існує багато різних рецептів та ідей приготування як глінтвейну, так і грогу. Вони можуть бути і підбадьорливими, і заспокійливими, і святковими, але завжди зігріваючі та смачні.
Глінтвейн
Інгредієнти
- 1 апельсин або 2 клементина.
- 1 лимон.
- 1 лайм.
- 100 г цукрової пудри або 60 г коричневого цукру.
- 3 зірочки гвоздики.
- 1 паличка кориці.
- 1 лавровий лист.
- 1 цілий мускатний горіх.
- 1 ванільний стручок.
- 1 зірочка анісу.
- Пляшка червоного вина, наприклад Cabernet Sauvignon Reserva, Montes. Можна також замінити іншими варіантами.
Технологія приготування
Зніміть цедру з цитрусових. Помістіть цукор у велику каструлю, додайте цедру, вичавіть сік апельсину або клементинів та поставте на середній вогонь. Додайте гвоздику, корицю, лавровий лист, трохи тертого мускатного горіху, а також вміст стручка ванілі у каструлю. Долийте червоне вино у такій кількості, щоб воно покрило цукор. Потім доведіть сироп до кипіння та кип'ятіть 4-5 хвилин, щоб він набув аромату спецій. Після цього додайте зірчастий аніс, зніміть каструлю з вогню та вилийте залишок вина. Обережно перемішайте сироп з вином знову на невеликому вогні, але не доводьте до кипіння. Розлийте напій у келихи і подавайте зі скибочкою апельсину.
-
Грог
Інгредієнти
- 100 мл води.
- 50 г темного рому, наприклад, El Dorado Dark, EL Dorado.
- 25 г свіжого соку лайму.
- 1 ч.л. коричневого цукру.
- Шматочок апельсину та паличка кориці.
Технологія приготування
Наповніть кружку теплою водою та дайте постояти протягом хвилини або двох, щоб вона нагрілася. Додайте цукор та розмішайте до повного розчинення. Додайте сік лайму та ром (бренді, віскі), і знову перемішайте. Розлийте у келихи та подавайте, прикрасивши напій паличкою кориці та апельсином.
-
Для глінтвейну вибирайте червоне сухе, напівсухе або солодке вино. Воно не повинно бути дуже дорогим, але обов'язково якісним. Найкращим вибором будуть сорти Каберне, Совіньйон, Мальбек, Сіра.
Щоб приготувати глінтвейн правильно, варто спочатку зробити сироп з невеликої кількості вина, цукру, спецій і фруктів. Цю суміш можна кип'ятити, головне — щоб усі складові розчинились та віддали свій аромат. Потім уже потрібно додати іншу частину вина та підігріти, але не кип'ятити.
Для грогу вибирайте витриманий ром. Можна також використовувати і білий ром, але в такому випадку напій не буде настільки ароматним. Можна брати навіть недорогий ром, але від надійного виробника. Якщо ви хочете приготувати напій з бренді або віскі, то це буде “тодді” — він відрізняється від грогу міцною основою. Що стосується процесу приготування, то краще всього спочатку зробити сироп з води та цукру, а вже потім додати ром (бренді або віскі). При цьому варити його зовсім не обов'язково.
Завдання: Приготувати групові напої. Фотозвіт прислати на Вайбер
Комментариев нет:
Отправить комментарий